Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

 

Moim zdaniem  nie każdy Polak ma wystarczającą wiedzę na temat 100-lecia Niepodległości, chociaż właśnie sto lat temu Polska odzyskała Niepodległość, dokładnie 11 listopada 1918r.

My, mieszkańcy Polski możemy być z tego dumni, że akurat w naszych czasach obchodzone jest 100-lecie wolności, ponieważ gdyby nie ten dzień, nadal bylibyśmy niewolnikami i nie żylibyśmy w naszym ojczystym kraju. Należelibyśmy do innego państwa, mielibyśmy obcą władzę. Możemy być szczęśliwi, że żyjemy w Wolnej i Niepodległej Polsce. Przecież to oczywiste, że każdy kocha swój ojczysty kraj, w którym się wychował.

Myślę, iż młodzież ucząca się, posiada wystarczającą wiedzę na temat 100-lecia Niepodległości, ponieważ każdego roku, w szkole obchodzimy ten dzień bardzo uroczyście, przygotowujemy ciekawe programy artystyczne, które poszerzają naszą wiedzę na ten temat. Na lekcjach historii również poznajemy dużo faktów dotyczących odzyskania Niepodległości.

Lecz, czy dorośli również mają taką wiedzę, którą posiadamy my, uczniowie? Przecież osoby dorosłe nie  chodzą na lekcje historii albo po prostu nie interesują się tymi wydarzeniami. Obchodzi ich tylko to, że w ten dzień nie muszą iść do pracy. Jestem pewna, że bardzo dużo dorosłych ludzi traktuje ten niezwykły dzień, jak nic ważnego. Połowa dorosłego społeczeństwa nawet nie zna daty tego ważnego wydarzenia.

Podsumowując moją wypowiedź uważam, że nasza wiedza – mam na myśli uczniów - jest wystarczająca do uroczystego świętowania 100-lecia Niepodległości i myślę, że będzie to wyjątkowe wydarzenie w naszym życiu. Myślę również, że każdy człowiek powinien być dumny z historii, tradycji, kultury naszego ojczystego kraju.

 

                                                                          Aleksandra Niedźwiecka

 

 

icon-watch

 

Akademia Sukcesu

Projekt dla uczniów naszej szkoły

 

 
 
Go to top