Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

 

1. Szkolne Koło Krajoznawcze - opiekun: Sławomir Korpysz

2. Samorząd uczniowski - opiekunowie: Alicja Staszewska - Rudnicka i Natalia Bejda

  • Przewodniczący: Aleksandra Niedźwiecka kl. VIII
  • Zastępca: Kamila Woch kl. VIII
  • Skarbnik: Paulina Sitarczuk kl. VIII
  • Sekretarz: Karolina Haponiuk kl. VIII
„Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.” 
Te słowa wypowiedział wspaniały pisarz, autor niezapomnianych książek dla dzieci takich jak „Kajtuś Czarodziej” czy znany wszystkim „Król Maciuś Pierwszy” – Janusz Korczak. 
Stawiając sobie słowa Korczaka za motto, całe grono pedagogiczne ma ambicję, by uczniowie aktywnie współtworzyli obraz szkoły. Pragniemy, by była ona  miejscem, w którym wszyscy odnajdą spokój, zrozumienie i wsparcie, by mogli rozwijać swoje talenty i zainteresowania. 
Przekazywanie wiedzy nie jest jedyną rolą szkoły. Staramy się również uczyć współdziałania w grupie i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym oraz wychodzenia z własnymi inicjatywami. Uwrażliwiamy na potrzeby innych, cierpienie, uczymy tolerancji, dbania o środowisko, a w szczególności uczymy podtrzymywania tradycji patriotycznych. Poprzez konkursy wiedzy i uroczystości, przybliżamy postać naszego Patrona -  Jana Pawła II, który wielokrotnie pokazywał jak cenna jest młodzież. Uczniom dajemy możliwość ćwiczenia tych umiejętności, gdyż sama teoria nie wystarczy. 
Pragniemy rozbudzać kreatywności uczniów, wspomagać ich działania na rzecz szkoły i społeczności lokalnej, a przez to dawać im możliwość pokazania jak wyjątkowymi osobami mogą stać się w przyszłości. 
Wierzymy, że budowanie silnego, aktywnego samorządu uczniowskiego może dać naszym uczniom poczucie wpływu na rzeczywistość i zachęci ich do pełnienia aktywnej roli w społeczeństwie.
Kierując się słowami Janusza Korczaka Samorząd Uczniowski w naszej szkole jest dla wszystkich dzieci! Tych uczniów, którzy świadomie i dobrowolnie chcą uczestniczyć w całokształcie pracy szkoły, jak i uczniów nieśmiałych, słabych, którzy potrzebują pomocy i obrony.

3. Szkolna Kasa Oszczędności - opiekun: Alicja Staszewska - Rudnicka

Program własny SKO

4. Szkolne koło wolontariatu - opiekunowie: Aneta Radoń i Małgorzata Zachariasz

5. Gazeta warsztatowa Pszczółki Czułczyckie 

5. Gazeta szkolna wydanie specjalne NIEPODLEGŁA

 

Go to top