Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

 

 

Wychowanie patriotyczne i obywatelskie jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka.  Szczególną okazją do podejmowania aktywności w tym zakresie jest stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W  związku z tak wyjątkową rocznicą zaplanowaliśmy szereg zadań , które od początku roku szkolnego wpisują się w działania naszej społeczności.

Uczniowie klas 0-III mieli możliwość pogłębienia i utrwalenia swojej wiedzy na temat historii Ojczyzny i Jej drogi do niepodległości podczas dodatkowych zajęć, które w dniu 19.10.2018 roku poprowadziła nauczycielka historii -Agnieszka Rosochacka.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem słuchały opowieści o początkach państwa polskiego. Chętnie dzieliły się też swoją wiedzą, przytaczając fragmenty legend, czy też opowiadając o polskich symbolach narodowych. Poznały i utrwaliły sobie pojęcia takie  jak: ojczyzna, patriotyzm, niewola, zabory i wojna . Dowiedziały się, że dawniej dzieci nie mogły rozmawiać w języku polskim a jeśli to robiły spotykała je za to surowa kara. Na zakończenie obejrzały film edukacyjny nawiązujący do treści zajęć.

Klasy starsze pogłębiały swoją wiedzę uczestnicząc w lekcjach filmowych. W ten sposób uczniowie mogli poznać okrucieństwo wojny oraz zrozumieć, jak wielką ofiarę ponieśli nasi rodacy, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnym, niepodległym państwem.

Wierzymy, że tego typu zajęcia pomogły naszym dzieciom w zrozumieniu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny  oraz uświadomiły im odpowiedzialność za dar niepodległości. 

Jest to  dopiero  początkiem do radosnego przeżywania obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości . Informacje o podejmowanych przez nas  działaniach będziemy na bieżąco umieszczać na stronie naszej szkoły.

Podsumowanie naszego projektu pt.” Niepodległa” nastąpi podczas uroczystej akademii w dniu 09.11.2018 roku, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!!!!
 
Go to top