Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 
     Powoli przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości. Niewątpliwie jest straszna i nie wolno jej lekceważyć, ale w tym czasie można przenieść swoje myśli do innego wymiaru i zająć się czymś innym. Nasi uczniowie prezentują swoją twórczość, która powstała w ostatnich tygodniach w domu, pod okiem rodziców. Czytelnicy znajdą tu komiks opracowany przez Patryka Kowalczuka z kl. IV, wiersz i opowiadanie Gabriela Kałużnego i książkę kucharską Szymona Cichosza. Zachęcam do twórczości. Przypominam, że nadal oczekuję na teksty poświęcone Ojcu Świętemu. 100 -lecie Jego urodzin jest już tuż tuż. Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie podejmijmy wspólnie ten wysiłek. Może uda zgromadzić się 100 utworów? To byłoby piękne uczczenie urodzin naszego Świętego, który z pewnością czuwa nad naszą społecznością szkolną.
                                    Anna Kuryluk

 

Książka kucharska Szymona Cichosza


 

Komiks - Patryk Kowalczuk, kl. IV


 

Spotkanie z Koronawirusem

Mieszkam w małej wiosce ze swoją rodziną. Niedaleko mojego domu znajduje się szkoła, w której się uczę i mam swoich kolegów.

Pewnego dnia, kiedy wracałem ze szkoły, spotkałem małą, dziwną, kulkę wyglądającą jak oset. Siadła mi na rękawie i rzekła:

  • Jestem takim wirusem, który przybył z Chin.

  • Po co mnie zaczepiasz? Jak się nazywasz? - zapytałem.

  • Nie wiesz? Przecież jestem Koronawirus.

Wtedy poczułem dziwny dreszcz i nagle ocknąłem się w Chinach. Wtedy przypomniałem sobie te straszne wiadomości, które dotyczą tej kulki. Przestraszyłem się okropnie. Chciałem, aby w tej chwili był obok mnie jakiś Superbohater. Nagle pojawił się olbrzymi, zielony jak kolor nadziei mężczyzna. Na koszulce miał napis: ˵Superdoktor”. Kolejny raz poczułem się niepewnie i w strachu.

  • Nie bój się. - rzekł do mnie.
  • Jestem tutaj, aby ocalić ten kraj i resztę świata przed wirusem.

Okazało się, że to ˵Superbohater”, który pomoże walczyć z tą okropną chorobą. Nałożył mi specjalny kombinezon, maseczkę oraz rękawiczki. Kiedy tak mnie ubrał, byłem już u siebie w domu. W kieszeni znałazłem karteczkę z napisem:

˵Nie martw się! Jeżli będziesz przestrzegał zasad i nie wychodził z domu ,to wszystko będzie dobrze, dlatego przetransporowałem Ciebie do Twojej miejscowości.

Twój Superbohater.”

Bardzo uwierzyłem, że jego siła, determinacja i ten kolor nadziei pokona tego wirusa.

Ocalił mnie ˵Superdoktor” z tamtego miejsca, do którego Koronawirus mnie zabrał. Wierzę, że ma taką moc i przegoni już na zawsze dziwną kulkę, która zabrała tylu ludziom na tej ziemi życie i szczęscie i spokój.

Gabriel Kałużny, kl. VI

 

Wirus

 

Wirus to zabójca ludzi

Wirus w ludziach strach budzi

Wirus odbiera życie

Wirus jest nawet w Madrycie

Wirus po świecie krąży

Wirus do każdego dąży

Musimy przebywać w domu

Nie przeszkadzać nikomu

Ten okrobny zabójca

To wirus zbiera ofiary bez końca

 

Gabriel Kałużny,kl. VI

 

Go to top