Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

Drodzy Rodzice!

     Przed nami, dorosłymi, ważne wyzwanie. Musimy zrobić wszystko, aby dzieci mogły bezstresowo kontynuować naukę nie narażając się na bezpośrednie kontakty z rówieśnikami, czy nauczycielami. Musimy zadbać o to też, aby był to czas spokoju i zwyczajnej codziennej pracy.

     Wierzę, że jak zawsze, my nauczyciele, i w tym trudnym okresie będziemy mogli liczyć na Państwa pomoc. Dzieci nie mogą wypaść z normalnego rytmu pracy.

     Mają Państwo dostęp do planu lekcji Waszych pociech, więc konsekwentne jego przestrzeganie spowoduje, że dzieci bezstresowo będą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności.

     W utworzonej zakładce znajdują się materiały do samodzielnego opracowania. Wystarczy zapisać je na swoim komputerze i w określonym czasie, np. j.polski g. 7:45 – 8:30 zachęcić dziecko, aby wykonywało zadania polecone przez nauczyciela. Aby dziecko czuło, że nad tym czuwa nauczyciel, można zrobić zdjęcie i wysłać je nauczycielowi drogą mailową albo telefoniczną.

     Drodzy Rodzice! To, że jest nas mało, powoduje, że mamy większe szanse, aby indywidualnie pokierować dzieckiem w procesie uczenia się. Jest to ogromna szansa właśnie dla nas, dla małej wiejskiej szkółki. W czasie, gdy w normalnych warunkach odbywałaby się w szkole np. matematyka, będzie dyżurował nauczyciel matematyki, który telefonicznie albo mailowo udzieli dzieciom indywidualnego wsparcia.

     W przyszłości, prawdopodobnie tak będziemy oceniać postępy dzieci, dlatego nie można dopuścić, aby chaos i rozluźnienie wkradł się do naszej pracy.

     Oczywiście, nie można też dopuścić, aby dziecko bez nadzoru korzystało z Internetu. Powinni Państwo tego bezwarunkowo dopilnować.

     Należy też zadbać o to, aby dziecko nie zostało przytłoczone nadmiarem zajęć i pracowało zbyt długo. Na pracę należy przeznaczyć tyle godzin, ile dziecko spędzało w szkole na zajęciach lekcyjnych w danym dniu i dodatkowo czas, które poświęcało na odrabianie prac domowych. W tym zakresie będą Państwo współpracować z nauczycielami przedmiotów.

     Życzę spokoju i optymizmu w tych trudnych czasach. Jestem przekonana, że poradzimy sobie z tą niezwyczajną sytuacją.

Pozdrawiam serdecznie

Dyrektor Anna Kuryluk

 

Go to top