Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

     W dniach 24-27 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Sławomira Korpysza uczestniczyli w wycieczce przyrodniczo - krajoznawczej w Bieszczady.  

     Zdobyli najwyższy szczyt w tych górach - Tarnicę (1346 m n.p.m.) oraz Smerek, Szeroki Wierch, Połoninę Wetlińską, Roh, Osadzki Wierch, Szare Berdo. Wędrowali po czterech ścieżkach przyrodniczych. Zwiedzili Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego, Pawilon Edukacyjno Wystawowy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie w Nowosiółkach, renesansowy zamek i park w Krasiczynie, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO bojkowską cerkiew w Smolniku. Zobaczyli najwyższą w Polsce zaporę w Solinie, pokazową zagrodę żubrów w Mucznem, owiany legendami Kamień Leski, kościoły w Mucznem i Nowosiółkach, cerkwisko w Wołosatem, pomnik generała Karola Świerczewskiego w Jabłonkach. 

     Było też ognisko przy domku myśliwskim w Mucznem oraz konkurs Wiedzy o Bieszczadzkim Parku Narodowym. Ola Niedźwiecka i Konrad Oliferuk zajęli w tym konkursie równorzędne VII miejsce, Kamila Woch VIII, a Dominik Łochnicki uplasował sie na X pozycji.  Na szczycie Smereka naszym turystom uroczyście wręczono legitymacje członkowskie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Uczniowie zdobywali tez punkty na Górską Odznakę Turystyczną GOT oraz Odznakę Turysta Przyrodnik i Odznakę Krajoznawczą Polski.
Sławomir Korpysz

Go to top