Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

Bóg rysuje każdemu życiu ludzkiemu

Drogę niepowtarzalną, bezpowrotną...

Na tej drodze spotyka człowieka Pan.

Czasem, kiedy nie umiemy Go rozpoznać,

Woła po imieniu...

                                                                                                                                                                     „Spotkania” Zofia Zawidzka

 

Papież - Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, Patron naszej szkoły, należy już do grona Świętych w niebie. Był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów.

W tym roku Dzień Papieski przebiegał pod hasłem  "Świętymi Bądźcie". Już po raz czternasty w naszej szkole obchodzimy rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie las III- VI pod kierunkiem nauczycieli przygotowali program artystyczny pt.: „Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie”. Przypomniano postać Jana Pawła II, Jego życie, służbę Bogu i ludziom. Uczniowie recytowali wzruszające wiersze poświecone Ojcu Świętemu. Nie zabrakło przepięknych pieśni w wykonaniu dzieci i zespołu „Jarzębina”. Można również było wysłuchać poruszające serca słowa, które Jan Paweł II kierował do wiernych podczas pielgrzymek do Polski.Przygotowano wystawę zdjęć i wystawkę książek „Pontyfikat Jana Pawła II”.

Wypłyńmy razem z Papieżem Polakiem na głębię. Wypłyńmy szukać siebie w Chrystusie, w drugim człowieku i w samym sobie. Bądźmy świętymi...

 Dorota Gmitruk

Go to top