Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

Aktualności

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Bardzo ciekawe albumy prezentujące zróżnicowane piękno polskich krajobrazów, od nadmorskich klifów po wysokogórski świat Tatr, otrzymali nasi uczniowie Szymon Cichosz, Szymon Sadurski i Daniel Styk. Drużyna otrzymała też mapę ścienną parków krajobrazowych. Były to nagrody za zajęcie II miejsca w III etapie XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W punktacji indywidualnej Szymon Cichosz uplasował się na IV miejscu, a Szymon Sadurski wywalczył V lokatę.  W naszym rejonie do konkursu zgłosiło się 8 szkół z powiatu chełmskiego i hrubieszowskiego. Konkurs składał się z dwóch części. Część pierwsza tzw. ogólna (przygotowana przez koordynatora ogólnopolskiego i jednakowa w całym kraju) obejmowała wiadomości o zbiorowiskach leśnych (temacie przewodnim tegorocznej edycji). Natomiast część druga (przygotowana przez koordynatora wojewódzkiego) dotyczyła wiadomości o parkach krajobrazowych.  Organizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

                                                                                              Sławomir Korpysz


 

Ogólnopolski Konkurs o Poleskim Parku Narodowym – etap okręgowy

Aż pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w etapie  okręgowym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. W konkursie uczestniczyło ok. 100 uczniów z 25 szkół, a uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu edukacji ekologicznej, sozologicznej, regionalnej i turystycznej. Pytania dotyczyły środowiska geograficznego, flory, fauny oraz ochrony przyrody Poleskiego Parku Narodowego. Szymon Cichosz i Daniel Styk zajęli 10 równorzędne miejsce.  Zabrakło im tylko 4 punktów aby uzyskać awans do finału ogólnopolskiego. Na 11 miejscu uplasowała się Oliwia Krawiec, której do awansu zabrakło 5 punktów. W rywalizacji uczestniczyli również – Kacper Skubij oraz Julia Kozak. Konkurs został zorganizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Poleski Park Narodowy i objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

                                                                                              Sławomir Korpysz

 


 

 

 

 


 

 

Dzisiaj mija 20 lat od dnia, w którym szkoła otrzymałab zaszczytne inmię Jana Pawła II. Z okazji tego jubileuszu zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości.

Jubileusz 20-lecia nadania SP w Czułczycach imienia Jana Pawła II - YouTube

 

 

Informuję, że link do filmu z okazji Jubileuszu 20- lecia

nadania szkole imienia Jana Pawła II

zostanie udostępniony 12 maja w godzinach rannych.

Anna Kuryluk

Go to top