Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

Aktualności


20 grudnia mieliśmy okazję do spotkania w szerszym gronie – uczniowie, nauczyciele, rodzice, ks. Mirosław Padun, Wójt Gminy Sawin Dariusz Ćwir oraz zespół Jarzębina. Uczniowie zaprezentowali przygotowane przedstawienie jasełkowe, które radośnie wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się świąt. Był czas na podzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólne rozmowy, kolędowanie, poczęstunek. Nie zabrakło życzliwości i wesołych pastorałek w wykonaniu fantastycznie przebranych na tę okazję dzieci.

 

 

22 grudnia podczas lekcji języka angielskiego , uczniowie klasy IV mieli okazję poznawać zwyczaje bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji własnoręcznie wykonali tradycyjne Christmas Crackers wypełnione słodkościami. Merry Christmas Everyone ! wink

Dominika Gadzicka
 

8 grudnia 2017r. uczniowie klas 0 – VII wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w jednodniowej wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby. W Sandomierzu  zwiedzaliśmy rynek  z zabytkowymi kamieniczkami, spacerowaliśmy obok domu  Długosza i Collegium Gostomianum. Największą atrakcją było zwiedzanie Zbrojowni Rycerskiej i spotkanie z rycerzem. Po smacznym obiedzie  wyruszyliśmy do Nowej Dęby. W Muzeum  Bombki Choinkowej obejrzeliśmy piękne ekspozycje. Uczniowie mogli sami ozdobić swoją bombkę. Udział w warsztatach był bardzo inspirujący, okazało się, że każdy z nas ma ciekawe pomysły. Otrzymaliśmy również bombki ze swoimi imionami. Zakupiliśmy wiele pięknych ozdób, którymi przystroimy swoje choinki. Zadowoleni i pełni nowych wrażeń w godzinach wieczornych, szczęśliwie dotarliśmy do domu. To naprawdę była FAJNA WYCIECZKA.

Monika Ciszak

 
 

Na spotkanie z Mikołajem

2 grudnia 2017 r. XXXII Rajdem „Mikołajkowym” Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie zakończył kolejny sezon turystyczny. Współorganizatorami  rajdu był Urząd Miasta Chełm oraz Zespół Szkół w Rudzie Hucie. Wzięło w nim udział blisko 100 turystów. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Włodawy.  Uczestnicy zobaczyli cerkiew prawosławną ,  barokowy kościół Św. Ludwika,  klasztor Paulinów, pomnik Tadeusza Kościuszki,  grobowiec neolityczny, zespół synagogalny z wielką synagogą oraz wystawę poświęconą Tadeuszowi Kościuszce. Dotarli też do znanego z codziennych komunikatów radiowych wodowskazu na Bugu. Z historią miasta i poszczególnych obiektów zapoznał Mieczysław Tokarski – Członek Honorowy PTTK oraz prezes Oddziału PTTK we Włodawie.  Dużą atrakcją była wędrówka do trójstyku granic Polski ,Białorusi i Ukrainy.  W Orchówku rajdowcy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z barokowym kościołem poaugustiańskim i mogli podziwiać panoramę z wieży tego kościoła.

Aktualności ze strony sawin.pl

Go to top