Zobacz stronę Gminy SawinZobacz stronę Gminy Sawin

 

Aktualności

Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

 

 

Dnia 14 maja 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klas „0” – VII z pracownikiem KRUS – u na temat „Bezpiecznie na wsi”.

Uczniowie klas „0” – III obejrzeli film edukacyjny, a klasy IV – VII prezentacje multimedialną na temat: Niebezpieczne maszyny rolnicze, przyczyny i ich rodzaje wypadków w gospodarstwie rolnym, oraz odbyła się pogadanka z uczniami na temat – Jak uniknąć wypadków w gospodarstwie rolnym.

Dzieci otrzymały kolorowe książeczki.

Organizatorem spotkania była pani Elżbieta Mędykowska – Chrząstek.
11 maja przeżywaliśmy wyjątkowe święto naszej szkoły – Dzień Patrona. Upłynął nam pod hasłem „Miłość ponad wszystko” i był czasem duchowej uczty. Dzięki wielu wypowiedzianym i wyśpiewanym słowom, mogliśmy przypomnieć sobie ścieżkę wartości, jaką wyznaczył nam nasz wielki rodak św. Jan Paweł II.  „Nic, nie musisz mówić nic. Pozwól kochać się” – śpiewali uczniowie, dając wszystkim zebranym lekcję o miłości do Boga, ojczyzny i drugiego człowieka. Tego dnia wspominaliśmy także bohatera naszej szkoły – por. Pawła Walczaka, który zginął z ręki oprawców w Katyniu. Część oficjalną uroczystości zakończył koncert Kapeli Turobińskiej, która swoim repertuarem doskonale pokreśliła wyjątkowy nastrój naszego spotkania. Dziękujemy za obecność i wyrazy życzliwości wszystkim przybyłym gościom.  
 

 

 

Ojczyzna - bliskie słowo
W nim serca wszystkie. Ojczyzna - zwykłe słowo
Czemu tak bliskie?

Ojczyzna - to czas dawny,
Ojczyzna - to czas bliski
To miły dom rodzinny i Matki oczy jasne
Ojczyzna - to jest mowa znajoma od kołyski
Ojczyzna - to my sami, to serca nasze własne!

 

27 kwietnia 2018 r. naszej szkole odbyły się uroczystości  upamiętniające 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja 3 maja uchwalona została w 1791 r. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych) spisaną ustawą zasadniczą. Dokument powstał w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką.

Dlatego szanujmy Konstytucję! Nie tylko 3 – go maja, i nie tylko akt prawny sprzed 227 lat! Okazanie szacunku naszej obecnej Konstytucji, dzięki której realizuje się wizja Polski jako części Zachodniego Świata, czy poszanowanie prawa w ogóle, to także hołd złożony naszym wielkim przodkom.

Miejmy jednocześnie szacunek do naszych osiągnięć jako wspólnoty, i tak, jak wiwatujące tłumy warszawiaków zgromadzone 227 lat temu przed Zamkiem Królewskim, celebrujmy naszą polskość. 

Beata Worobij
 

 
 
Trzy uczennice klasy VII - Karolina Haponiuk, Paulina Sitarczuk oraz Kamila Woch reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Musiały wykazać się znajomością środowiska geograficznego, flory i fauny, sieci obszarów Natura 2000 w PPN oraz wiadomościami i umiejętnościami z zakresu edukacji ekologicznej, sozologicznej, regionalnej, informatycznej i turystycznej. Do konkursu w 4 okręgach przystąpiło blisko 200 uczniów z 72 szkół województwa lubelskiego.     
 
                                                                                                                                Sławomir Korpysz 
 
 


 
Go to top